Aplikační modul „Panorama“ v GIS aplikacích

13. 06. 2019

Od verze 4.9.3.1 aplikačního a databázového serveru (GIS Server) lze připojit nový aplikační modul PANORAMA. Umožňuje v novém okně procházet komunikační síť formou fotek pomocí služby volané ze serveru MAPY.CZ.

Jedná se o alternativu podobné služby StreetView známé ze stránek Google Map.

Výhodou integrace modulu do jádra GIS je to, že je zajištěna oboustranná aktualizace pozice aktivního mapového výřezu a obsahu PANORAMA.

  


Použití v mapě

Je-li aplikační modul PANORAMA aktivní (musí být zařazen do licence příslušné aplikace), objeví se v prostředí mapy ikonka (viz. níže), kterou se modul spouští.


Následně stačí myší vybrat ulici (kurzor myši se změní na „ručičku“), pro niž je prezentace přes PANORAMA požadována.


Dochází k otevření samostatného okna, kde se průběh PANORAMA zobrazuje. Toto okno nezabraňuje využívání dalších vlastností programu a může zůstat aktivní i při další práci.

V mapovém okně se pozice symbolu, zobrazujícího aktuální náhled fotek PANORAMA, mění podle toho, jak se pohybujeme v okně PANORAMA. Symbol v mapě také vyjadřuje aktuální natočení fotek.

           Při prvním zavolání okna PANORAMA se může stát, že se symbol v mapě posunu od původně myší zadané pozice. To je způsobeno tím, že k tomuto bodu v mapě nejsou fotky PANORAMA k dispozici. Při vyvolání okna PANORAMA se snažíme jeho obsah natočit ve směru ulice, pokud je jednosměrná, pak ve směru její průjezdnosti.

Tento článek je zařazen v těchto kategoriích:
Nezařazeno

HLEDÁTE SPOLEHLIVÉ A PROFESIONÁLNÍ ŘEŠENÍ?

Staňte se i Vy našimi zákazníky ještě dnes!